blank
Noter Onaylı Tercüme Fiyatları
Aralık 9, 2016
blank
Diploma Tercüme
Aralık 12, 2016

Yeminli Tercüme Fiyatları Ankara

blank

Yeminli tercüme, noter onayı olmadan sadece ilgili tercüme bürosu ve yeminli tercüman tarafından onaylanan tercüme belgelerine denir. Tercüme piyasası Ankara’da çok aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Özellikle Çankaya ilçesinde yer alan resmi kurumlarda, yabancı misyon elçiliklerinde, yurt dışı ilişkisi olan şirketlerde ve bireysel olarak yeminli tercüme ihtiyacı olabilmektedir. Her serbest piyasa sektöründe olduğu gibi tercüme işlerinde yeminli tercüme fiyatları Ankara‘da farklılık gösterebilmektedir. 

Diploma tercümesi, ehliyet tercümesi, kimlik tercümesi, pasaport tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi ve nüfus kayıt örneği tercümesi gibi standart belge tercüme fiyatları 30 TL ile 200 TL arasında farklılık gösterebilmektedir. Tabi bu farklılıktaki en önemli etken çeviri yapılacak dildir. Yani, Türkçe’den İngilizce’ye tercüme edilecek bir diplomayla yine Türkçe’den Tayca, Peştuca, Hintçe, İbranice, Korece, vb. dillere tercüme edilecek aynı diplomanın tercüme ücreti aynı olamayacaktır. Bunun en büyük sebepleri olarak ise bu dillerdeki tercüman sayısının az olması, fazla iş olmaması ve tercümanlar arasında rekabet oluşmaması gösterilebilir. 

İngilizce, Almanca, Fransızca gibi çok kullanılan dillere ve bu dillerden Türkçe’ye tercüme edilecek belgeler için yeminli tercüme fiyatları hemen hemen aynıdır. Örnek verecek olursak, Ankara’daki tercüme piyasasındaki en uygun fiyatlar şöyledir: İngilizce pasaport tercümesi 40 TL, İngilizce diploma tercümesi 40 TL, İngilizce kimlik tercümesi 40 TL, İngilizce öğrenci belgesi tercümesi ise 40 – 50 TL arasında değişmektedir. Almanca Fransızca için de maksimum 10 TL gibi bir fark oluşabilmektedir. 

yeminli tecume

Standart belgelerin Ankara’daki yeminli tercüme fiyatları bir birine yakın olsa da, standart olmayan ve sayfalarca yazı dolu olan dokümanların yeminli tercüme fiyatları ise farklılık göstermektedir. Yeminli tercüme edilmesi gereken bir sözleşmede 5-10 sayfa yazı olmaktadır. Ve bu standart yazı karakterine göre 1 sayfada boşluksuz 2500 karakter yazı olmaktadır. Yazı karakteri biraz daha küçük yapılırsa 1 sayfaya 4-5 bin karakter yazı sığdırmak mümkündür. Bu nedenle, yazı yoğunluğu çok olan belgelerin yeminli tercüme ücretleri hesaplanırken sayfa sayısı değil de, karakter veya kelime sayısı hesaplanmaktadır. Yine İngilizce için örnek verecek olursak, Ankara serbest piyasasında 1000 karakter / 180 kelime ücreti 15 TL ile 30 TL arasında değişmektedir. 

Yeminli tercüme hizmeti sunan tercüme büroları bu hesaplamayı yaptıktan sonra size standart bir fiyat verebilir. Yeminli tercüme yapıldığında imza atıldığı ve resmiyet ile sorumluluk olduğu için bazı tercüme büroları normal çeviri ücretinden ekstra olarak yeminli tercüme onay ücreti isteyebilir. Bu gibi durumlarda sonradan sıkıntı yaşamamak için dosyanızın ne şekilde tercüme edilmesini istediğinizi baştan belirtmeniz faydalı olacaktır. Her ne olursa olsun, yeminli onaylı olsun veya olmasın profesyonel bir tercüme bürosu size her türlü garantiyi temin etmelidir ve daha sonra çeviride bir orun varsa istenilen düzeltme ve kontrolleri ücretsiz yapmalıdır. Çeviri işlemine onay vermeden önce bu hususları da mutlaka görüşmelisiniz. Çeviri ücretini peşin yatırmanızı isteyen tercüme bürolarına karşı da ayrıca dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Belki %50’si peşin istenebilir, ancak ne olursa olsun daha önce çalışmadığınız veya kesin olarak güvenmediğiniz firmalara peşin %100 ödeme yapmayın! Yaptığı işe ve profesyonelliğine güvenen firmalar genellikle iş tesliminde ödemeyi kabul etmekte ve çeviride her hangi bir hata veya eksiklik olduğunda size her türlü desteği ücretsiz olarak sunmaktadır. 

MG Metropol Group A.Ş. 2020 yılı tercüme taban fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu fiyatlar 50 bin karakter üzeri işler için geçerlidir. Net fiyat bilgisi için lütfen çevrilecek belgenizi gönderip fiyat teklifi alın. 

Çeviri Dilleri Birim Fiyatlar
İngilizce Çeviri Fiyatı 16 TL
Almanca Çeviri Fiyatı 20 TL
Fransızca Çeviri Fiyatı 20 TL
Arapça Çeviri Fiyatı 25 TL
Rusça Çeviri Fiyatı 20 TL
Arnavutça Çeviri Fiyatı 30 TL
Amharca Çeviri Fiyatı 60 TL
Azerice Çeviri Fiyatı 35 TL
Belarusça Çeviri Fiyatı 30 TL
Baskça Çeviri Fiyatı 40 TL
Boşnakça Çeviri Fiyatı 30 TL
Bulgarca Çeviri Fiyatı 25 TL
Çekçe Çeviri Fiyatı 50 TL
Çince Çeviri Fiyatı 40 TL
Danca Çeviri Fiyatı 40 TL
Estonca Çeviri Fiyatı 40 TL
Farsça Çeviri Fiyatı 35 TL
Flemenkçe Çeviri Fiyatı 40 TL
Fince Çeviri Fiyatı 40 TL
Gürcüce Çeviri Fiyatı 30 TL
Hintçe Çeviri Fiyatı 40 TL
Hırvatça Çeviri Fiyatı 30 TL
Hollandaca Çeviri Fiyatı 40 TL
İbranice Çeviri Fiyatı 40 TL
İspanyolca Çeviri Fiyatı 30 TL
İtalyanca Çeviri Fiyatı 25 TL
İsveççe Çeviri Fiyatı 35 TL
İzlandaca Çeviri Fiyatı 35 TL
İrlandaca Çeviri Fiyatı 35 TL
Japonca Çeviri Fiyatı 70 TL
Kırgızca Çeviri Fiyatı 25 TL
Korece Çeviri Fiyatı 80 TL
Lehçe Çeviri Fiyatı 40 TL
Lüksemburgca Çeviri Fiyatı 45 TL
Litvanyaca Çeviri Fiyatı 45 TL
Macarca Çeviri Fiyatı 45 TL
Maltaca Çeviri Fiyatı 45 TL
Makedonca Çeviri Fiyatı 40 TL
Moldovaca Çeviri Fiyatı 40 TL
Norvecce Çeviri Fiyatı 40 TL
Nepalce Çeviri Fiyatı 40 TL
Osmanlıca Çeviri Fiyatı 30 TL
Özbekçe Çeviri Fiyatı 40 TL
Portekizce Çeviri Fiyatı 30 TL
Romence Çeviri Fiyatı 30 TL
Sırpça Çeviri Fiyatı 30 TL
Slovence Çeviri Fiyatı 40 TL
Slovakça Çeviri Fiyatı 40 TL
Süryanice Çeviri Fiyatı 40 TL
Tacikce Çeviri Fiyatı 45 TL
Türkmence Çeviri Fiyatı 35 TL
Ukraynaca Çeviri Fiyatı 20 TL
Vietnamca Çeviri Fiyatı 40 TL
Yunanca Çeviri Fiyatı 50 TL
Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 4 Ort: 5]

2 Comments

 1. serdar dedi ki:

  apostil edilmis, ingilizce bosanma belgemin , noter ve apostilli turce tercumesi gerekmektedir. bu hizmetinizn ucreti nekadar? bilgi vermeniz mumkunmudur?

  saygilarimla

  serdar

  • Yeminli Tercuman dedi ki:

   Merhaba Serdar Bey, belgelerinizi taranmış halini veya fotoğrafını iletişim kanallarımızdan bize ulaştırırsanız size tüm işlemler için net bir fiyat verebiliriz. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın