Yeminli Tercüme Fiyatları Ankara
Aralık 9, 2016
Pasaport Tercüme
Aralık 12, 2016

Diploma Tercüme

Dünyamızın küreselleşmesiyle yurt dışında okuyan kişi sayısında ve yurt dışından ülkemize gelen yabancı öğrencilerin sayısında son yıllarda artış olmuştur. 2016 yılında ülkemizde üniversite eğitimi alan yabancı öğrenci sayısı yaklaşık 100 bin kişi olmuştur. Yurt dışında okuyan Türk öğrencilerin ve ülkemizde eğitim gören yabancı öğrencilerin üniversitelerinden aldıkları diplomaları kendi ülkelerinde veya başka ülkelerde geçerli olması için diploma tercümesi yaptırmaları gerekmektedir.

Diploma tercüme işlemi ikiye ayrılmaktadır. Yeminli diploma tercümesi ve noter onaylı diploma tercümesi işlemlerinizi Metropol Tercüme gibi yeminli tercüme bürolarına yaptırabilirsiniz. Yurt dışında veya ülkemizde geçerli olmasını istediğiniz diplomaların genellikle yeminli tercüme yapılması yeterli olmaktadır. Diploma çevirisini yapan tercümanın imzalayacağı ve yeminli tercüme bürosunun da yeminli tercüme olduğuna dair kendi kaşesini ve imzasını atacağı yeminli tercüme işlemi kısa sürede halledilmekte ve diplomanızın yeminli tercümesi kargo, e-posta veya kurye gibi yollarla nerede olursanız olun size teslim edilmektedir. Ofislerimizden birine gelirseniz 30 dakika içinde diploma tercümeniz yapılır ve size teslim edilir.

Bazı durumlarda noter onaylı diploma tercümesi de gerekebilir. Noter onayı yapılan bir belgenin yurt dışında da geçerli olması için Apostil onayı yapılması da gerekir. Noter onaylı belgenizi belirli bir ülkeye teslim edecekseniz Dışişleri Bakanlığı ve ilgili ülkenin büyükelçiliği tarafından da onaylanması gerekmektedir. Bu onay işlemlerinizi de sizin adınıza 1 günde tamamlıyoruz ve tüm onayları yapılmış şekilde diploma çevirinizi size teslim ediyoruz.

Diploma tercüme ücretleri çeviri yapılan dile göre değişiklik göstermekle birlikte 40 TL ila 100 TL kadar tutabilmektedir. Size en uygun ve net bir diploma tercüme fiyatı sunabilmemiz için diplomanızı ve çevirisini istediğiniz diğer belgeleri e-posta ile bize göndermeniz yeterlidir.

Diploma tercümesi hizmeti verdiğimiz dillerden bazıları:

İngilizce diploma tercüme

Almanca diploma tercüme

Fransızca diploma tercüme

Arapça diploma tercüme

İsveçce diploma tercüme

Farsça diploma tercüme

Rusça diploma tercüme

İtalyanca diploma tercüme

İspanyolca diploma tercüme

Çince diploma tercüme

Japonca diploma tercüme

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 4 Ort: 4]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın