Tercüman Kimdir
Ağustos 24, 2016
Kızılay Tercüme Bürosu
Ağustos 24, 2016

Online Tercüme Bürosu

Online Tercüme Bürosu

tercüme bürosu beylikdüzü, tercüme bürosu ataşehir, tercüme bürosu beyoğlu, tercüme bürosu sakarya, tercüme bürosu açmak için gerekenler, tercüme bürosu< kartal, yeminli tercüme bürosu beylikdüzü, yeminli tercüme bürosu avcılar
Globalleşen dünyada en büyük ihtiyaç haline gelen farklı kültürler arası iletişim, her iki dile ve kültüre hakim tercümanlar tarafından yazılı veya sözlü olarak karşılanmaktadır. Ancak bu boyutta bir iletişim sadece diller arasılık boyutunda kalmamakta ve arka planda kültürler arası bilgi birikimini ve ilgili alanda uzmanlığı da gerektirmektedir. Bu nedenle herhangi bir dili biliyor olmak o dilde kaliteli bir tercüme yapılabileceği anlamına gelmez.

İşte bu noktada, Metropol Tercüme Bürosu olarak müşterilerimize talepleri doğrultusunda, çalışma konularında uzman tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz. Yaptığımız işin ne kadar hassas dengeler üzerine kurulu olduğunun bilincinde olduğumuz için, yaptığımız çevirilerin boyutuna bakmadan, 1 sayfadan 1000 sayfaya, 1 dakikadan 1 aya, günlük çevirilerden en hassas cihazların teknik çevirilerine kadar bütün yaptığımız işlere aynı özeni gösteriyoruz. Çünkü yaptığımız çeviri bizim, sizin sunduğunuz veya kullandığınız metin sizin kalitenizin bir göstergesidir. Kurumsallık ve profesyonellik çizgisinden hiç şaşmayan firmamız, kaliteyi her zaman birincil önceliği kabul etmiştir. Tüm müşterilerimize söylediğimiz gibi: “İlkemiz Kalitemizdir”.
Metropol Tercüme Bürosu yeminli ve noter onaylı tercüme hizmetinin yanı sıra, redaksiyon ve deşifre, grafik – logo tasarımı ve reklamcılık hizmetleri de sunmaktadır. Mütercim-Tercümanlık Bölümü mezunu kaliteli tercüman kadrosuyla siz değerli müşterilerimize en doğru ve sorunsuz çeviri hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.
Tercüme edilecek belgeleriniz uzman kadromuz tarafından analiz edildikten sonra bu konudaki yeminli tercümanlarımız tarafından azami özen gösterilerek tercüme edilmektedir. Çeviride olması gerek en önemli şeyin; “kaynak metnin hedef dilde en iyi şekilde anlaşılabilirliğini sağlamak” bilinciyle hareket eden şirketimiz bu konuda siz değerli müşterilerimize her türlü teminatı vermektedir.

Vizyonumuz
Sahip olduğu uzman kadrosu ve teknolojik altyapısıyla müşterilerine sunduğu kaliteli hizmeti daima yükselterek sektöründe öncü bir şirket olmak.
Misyonumuz
Rekabetçi, emeğe saygı ve müşteri memnuniyetini en üstte tutma anlayışıyla faaliyetlerini sürdürürken, tercüme hizmetinin gerektirdiği önemin bilincinde ve her işe ayrı bir özen ve profesyonellikle yaklaşarak en anlaşılabilir ve kaliteli çeviriyi sunabilmektir.
Yeminli Tercüme Bürosu
Tüm resmi işlemlerinizde ihtiyacınız olacak resmi belgelerin tüm kurumlarda geçerliliğini sağlamak amacıyla yapılması gereken tercüme hizmetidir. Bu nedenle kesinlikle hatasız olması gereken bu tercümeleriniz en az iki tercüman tarafından kontrol edilmektedir. Bu belgelerden bazıları şunlardır:
Nüfus Cüzdanı
Pasaport
Evlilik Cüzdanı
Ticaret Sicil Kaydı
Vergi Levhası
Faaliyet Belgesi
Diploma & Transkript
Mahkeme Kararı
Vekaletname
İmza Sirküleri
Sözleşmeler ve Diğer Resmi Evraklar
Yeminli tercüme yapabilecek kişiler yasalarla belirlenmiştir. Diplomalı ve noter tarafından kendilerine yemin zaptı verilmiş olan bu tercümanlar çevirdikleri yeminli tercümeleri kendi imzaları ile tasdik ederler.

Noter Onaylı Tercüme
Noter Onaylı Tercüme, yine yeminli tercümanlarımız tarafından çevirisi yapılan ve ayrıca noter tarafından da onaylanan tercümelerdir. Bu tür belgeleriniz yasalar tarafından belirlenmiş kurallar çerçevesinde tercüme edilir ve yeminli tercümanın imzasının ardından noter onayına sunulur.
Noter onay işlemleriniz tarafımızca gerçekleştirilmekte olup, noter işlem ücretleri müşteriye aittir.

Teknik Tercüme
Kullanım kılavuzları, sistem özellikleri, bilimsel makaleler, tıbbi makale ve araştırmalar, medikal belgeler, yazılım programları ve diğer birçok alanı kapsayan Teknik Tercüme hizmetimiz alanında uzman teknik tercümanlarımız tarafından sağlanmaktadır.
En karışık ve ayrı bir uzmanlık gerektiren belgeleriniz, gerekli araştırma yapıldıktan sonra tercüme edilmekte ve bu konudaki en iyi çeviri size sunulmaktadır.

Akademik Tercüme
Tez, akademik makale, araştırma yazıları ve ders kitapları gibi konuları içeren bu tür çevirilerinizde profesyonel ve kaliteli tercümelerle sizlere hizmet vermekteyiz. Çevirisi yapılacak metin uzman tercümanlar tarafından analiz edilir ve yine akademik bir dil kullanılarak hedef dile aktarılır.

Hukuki Tercüme
Vekaletnameler, imza sirküleri, mahkeme kararları, adli sicil kayıtları, tapu senetleri, sözleşmeler, sicil kayıtları ve diğer resmi belgeleri içermektedir. Hukuki tercümelerde Osmanlıca, Arapça, Farsça ve Fransız gibi kelimeler çokça kullanıldığı için bu tür tercümeler ayrı bir uzmanlık alanına girmektedir. Özellikle alanında uzman, hukuki terimlere hakim ve yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilen hukuki belgeleriniz yine en az iki tercüman tarafından kontrol edildikten sonra siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve hatasız bir şekilde iletilir.

Web Sitesi Tercümesi
“Web sitesi bir şirketin müşteriye açılan ilk kapısıdır” anlayışıyla doğrudan müşterilerinize hitap eden bir web sitesi tercüme hizmeti sunmaktayız. Web sitenizin hedef dildeki alıcı tarafından aynı şekilde ve istenildiği gibi anlaşılmasını sağlamak için uzman ekibimiz tarafından piyasadaki benzer siteler, müşteri talepleri ve site içeriği incelendikten sonra profesyonel tercümanlarımız tarafından tercüme edilir.

Ekonomi & Finans Tercümesi
Fatura, dekont, ticari yazışmalar, ticaret belgeleri, banka hesap cüzdanı, hesap ekstresi, banka dekontu, banka raporları, ekonomi verileri, finansal makaleler, finansal tablo ve raporlar, sigorta poliçeleri, teknik şartnameler ve yatırım araçları kılavuzları gibi finans ve ekonomiyle ilgili metinleriniz, belgeleriniz ve araştırmalarınız ilgili alanın terminolojisine uygun olarak uzman tercümanlarımız tarafından tercüme edilmektedir. Gerekli konuyla ilgili saha çalışması yaptıktan sonra tercümeleriniz yapılır ve herhangi bir hataya mahal vermeden siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulur.

Gümrük Belgeleri Tercümesi
Test raporları, uygunluk beyanları, tescil belgeleri, üretim sertifikaları, menşe belgeleri ve ithalat ve ihracatla ilgili diğer tüm belgeleriniz yeminli tercümanlarımız tarafından terminolojiye uygun olarak ve hiçbir hataya mahal vermeden tercüme edilmektedir. Dilerseniz tercümelerinizin noter onay işlemlerini de sizler için gerçekleştirmekteyiz.

Deşifre
Metropol Tercüme Bürosu ve Hizmetleri toplantı, konferans, seminer ve panel gibi organizasyonlarda kaydedilmiş cd, vcd, dvd, mp3 ve video gibi tüm ses ve görüntü formatındaki multimedya içeriklerini en son teknolojik altyapısıyla Word, PDF ve yazılı formatta deşifre ederek müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Deşifre hizmeti uzman teknik ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Redaksiyon
Tercüme edilmiş dosyalarınız, uzman ekibimiz tarafından kontrol edildikten sonra en kaliteli hale getirilerek size teslim edilmektedir.
Almanca Çeviri
Arapça Çeviri
Japonca Çeviri
Kazakça Çeviri
Arnavutça Çeviri
Azerice Çeviri
Korece Çeviri
Kırgızca Çeviri
Boşnakça Çeviri
Bulgarca Çeviri
Kürtçe Çeviri
Lehçe Çeviri
Çekçe Çeviri
Çince Çeviri
Moldovaca Çeviri
Norveççe Çeviri
Danca Çeviri
Farsça Çeviri
Özbekçe Çeviri
Romence Çeviri
Flemenkçe Çeviri
Fransızca Çeviri
Rusça Çeviri
Sırpça Çeviri
Gürcüce Çeviri
Hırvatça Çeviri
Tacikçe Çeviri
Tatarca Çeviri
Hitçe Çeviri
Hollandaca Çeviri
Tayca Çeviri
Türkmence Çeviri
İngilizce Çeviri
İtalyanca Çeviri
Ukraynaca Çeviri
Urduca Çeviri
İspanyolca Çeviri
İsveççe Çeviri
Yunanca Çeviri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın