Yeminli Tercüme Bürosunun Verdiği Hizmetler

Yeminli Tercüme
Ağustos 24, 2016

Yeminli Tercüme Bürosunun Verdiği Hizmetler

Yeminli tercüme büroları dünya üzerinde yer alan tüm resmi dillerde çeviri hizmeti veren ve bünyesinde aslına uygun çeviri yapmak adına noter huzurunda yemin eden ve yemin zaptı düzenleten kişileri çalıştırmaktadır. Yeminli tercüme bürosu birçok farklı alanda uzman olan tercümanları çalıştırmakta ve kaliteli hizmet verebilmek adına bu kişilerin mutlaka üniversite mezunu olmasını dikkate almalıdır.
Yeminli tercümanlar çeviri yapacakları kaynak dillere ait belgeleri aslına uygun olarak çevirmek zorundadır. Ettikleri yeminlere uymayan kişiler adına yasal işlemler uygulanmaktadır. Fransızca, Almanca, Rusça gibi bölümler adına anabilim dalı okuyan kişiler, noter huzurunda yemin ettiklerinde yeminli müşavir hizmeti verme hakkına sahip olmaktadır. Yeminli tercüme bürosu hizmetine dahil olan alanlar, teknik alanlarda yapılan yeminli tercüme, finans ve sigortacılık alanlarında yapılan yeminli tercüme, hukuki alanda yapılan yeminli tercüme, sözlü yeminli tercüme, yazılı yeminli tercüme, edebi alanda yapılan yeminli tercüme, akademik alanda yapılan yeminli tercüme, bilimsel alanda yapılan yeminli tercüme, diploma adına yapılan yeminli tercümeler, doğum belgesi adına yapılan yeminli tercüme, şirket yazışmaları adına yapılan yeminli tercüme, vize işlemleri adına yapılan yeminli tercümeler, çeşitli broşürler adına yapılan yeminli tercümeler, konsolosluk yazışmaları adına yapılan yeminli tercümeler, ölüm belgesi adına yapılan yeminli tercümeler, tekstil ürünleri, gümrük ürünleri, kullanım kılavuzları ve mahkeme kararları adına düzenlenen yeminli tercümeler yeminli tercüme bürolarının ilgilendiği alanlara örnek olarak gösterilebilmektedir. Günümüzde kişiler hem iş alanı adına hem de sosyal yaşam adına yurt dışı bağlantılı olarak hareket ettiğinden dolayı birçok alanda tercüme işlemine ihtiyaç duymaktadır. Resmi belgelerin kalite standartları dahilinde, kurallar ve aslına uygun olarak tercüme edilebilmesi adına tercüme bürosu hizmetinin alınması ve çeviri yapılacak dil hakkında konusunda uzman olan kişiler ile çalışılması gerekmektedir.
Tercüme bürolarında çalışan tercümanların mutlaka çeviri yapacağı dil adına akademi mezunu olması gerekmektedir. Özellikle yeminli tercüme bürosu adı altında çalışan tercümanların mutlaka yeminli tercümanlık yapma yetkisine sahip olması gerekmektedir. Bu yetkiye sahip olabilmek adına tercümanların noter huzurunda yemin etmesi ve yemin zaptı düzenletmesi gerekmektedir.

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 0 Ort: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın