Tercüme Bürosu Açmak için Gerekenler
Ağustos 24, 2016
Tercüme Büroları Ankara
Ağustos 24, 2016

Tercüme Bürosu

Tercüme Bürosu

Ankara’da noter onaylı tercüme yapan Metropol Tercüme olarak lisans ve yüksek lisans diplomaları, vergi levhası, pasaport, denklik belgesi, evlilik cüzdanı, şirket faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, uluslararası sözleşmeler, nüfus cüzdanı gibi belgeler noter yeminli tercümanlarımız tarafından tercümeleri yapılır.
Metropol Tercüme bürosu tarafından belgeleriniz üzerine yeminli tercümanımızın adı ve çevirinin yapıldığı tarih yazılır ve iki nüsha olarak düzenlenir. Bu hazırlanan belgelerin bir tanesi noter onayı yapıldıktan sonra size verilirken diğeri noterde saklı tutulur.
Çeviri Tercüme Ankara, Metropol Tercüme bürosu noter yeminli tercümanları ile her zaman yanınızda.
İlgili Terimler : Akyurt noter onaylı tercüme, Altındağ noter onaylı tercüme, Ayaş noter onaylı tercüme, Bala noter onaylı tercüme, Beypazarı noter onaylı tercüme, Çamlıdere noter onaylı tercüme, Çankaya noter onaylı tercüme, Çubuk noter onaylı tercüme, Elmadağ noter onaylı tercüme, Etimesgut noter onaylı tercüme, Evren noter onaylı tercüme, Gölbaşı noter onaylı tercüme, Güdül noter onaylı tercüme, Haymana noter onaylı tercüme, Kalecik noter onaylı tercüme, Kazan noter onaylı tercüme, Keçiören noter onaylı tercüme, Kızılcahamam noter onaylı tercüme, Mamak noter onaylı tercüme, Nallıhan noter onaylı tercüme, Polatlı noter onaylı tercüme, Pursaklar noter onaylı tercüme, Sincan noter onaylı tercüme, Şereflikoçhisar noter onaylı tercüme, Yenimahalle noter onaylı tercüme
Metropol Tercüme Bürosu, tercüme alanında bir çok faaliyet gösteren bir firmadır.
Noter onaylı tercüme,
Teknik tercüme,
Akademik tercüme,
Hukuki tercüme,
Web sitesi tercüme,
Ekonomi ve Finans tercüme,
Gümrük belgesi tercüme
gibi alanlarda hizmet vermekteyiz.

40 tan fazla dilde tercüme yapmaktayız. Hizmet verdiğimiz alanları görmek için tıklayınız.
Tercüme Bürosu, çalışma alanı olarak; Şahıslarca yahut resmi kurumlarca, çevrilmesi istenen belgelerin çevrimini sağlayan, noter yeminli tercümanları ve mütercimleri bünyesinde barındırabilen kuruluşlardır.
Tercüme Bürosu, şahıslar için veya resmi kurumlar için, ticari anlamda bir aracı kurum olarak da nitelendirilebilmektedir. Zira tercüme bürosu, yaptığı işlemler için noter onayına da ihtiyaç duyabilmektedir. Tercüme bürosu, tercüme yaptırmak isteyen müşterilerle iletişiminde direkt olarak veya aracılar sayesinde ilişki kurabilmektedir.
Müşteriler, tercüme bürosuna; doküman veya belgelerin çevrilmesini istenilen dili, tercüme için gerekli süreyi, tercüme edilecek metinlerin teknik detaylarını ve özellikle dikkat edilmesi gereken kısmını belirttikten sonra tercüme bürosu ile çalışmaya başlarlar. Tercüme bürosu, alınan tercüme metni için en iyi şekilde çalışma yapabilecek kişiye iş atamasını yaparak tercüme işlemlerini resmi anlamda başlatmış olur. Tercüme bürosu için, tercümesi yapılacak olan metni tercümana ilettikten sonra başka bir görev üstlenmeyerek aracı bir konumda yer alır ve müşteri-tercüman ilişkisini sağlar.
Kaliteli Tercüme Bürosu Hangi Niteliklere Sahip Olmalıdır?
Kaliteli bir tercüme bürosu ilk olarak, müşterilerle kuracağı ilişkilerde karşı tarafa güven vermelidir ve bunu bolca referans göstererek kısa sürede başarabilecek düzeyde olmalıdır. Müşteri portföyü, tercüme bürosunun kalitesini en iyi şekilde yansıtmaktadır. Zira resmi kurumların sürekli olarak çalıştığı tercüme bürosu, işinin ehli olduğu ve kaliteli hizmet sağladığı için resmi kurumlarla sürekli çalışabilmektedir. Aynı şekilde şahıslar için yaptığı tercümelerle adından söz ettiren ve bilinirlik düzeyi yüksek olan tercüme bürosu, kaliteli tercüme bürosu niteliğini taşımaktadır.
Bunun haricinde kaliteli bir tercüme bürosu, alanında uzman, dile hakim tercüman ve mütercimler ile müşterilere hizmet vermelidir. Her tercümenin aynı konular üzerine olmayışı bu ihtiyacı doğurmaktadır.

Tercüme Bürosu Hangi Konularda Tercüme Yapar?
Tercüme Bürosunu temel olarak iki farklı kategoriye ayırdığımızda bunlardan ilki Yeminli Tercüme Bürosu, diğeri ise daha çok freelance mütercim-tercümanların yer aldığı Yeminsiz Tercüme Bürosudur.
Yeminli Tercüme Bürosu, resmi belgeler dahil olmak üzere diğer her tür çevrimde de müşterilere hizmet vermekte olup Yeminsiz Tercüme Bürosu ise resmi değer taşımayan konularda tercüme hizmeti sağlamaktadır.
Tercüme
Noter Onaylı Tercüme
Çeviri Bürosu
Ankara Tercüme
Ankara Çeviri
Ardıl Tercüme
Almanca Tercüme
Tercüme Bürosu
Yeminli Tercüme
İngilizce Tercüme
İngilizce Çeviri
Çeviri Bürosu

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 0 Ort: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın