Tercüme Bürosu
Ağustos 24, 2016
Tercüme
Ağustos 24, 2016

Tercüme Büroları Ankara

Tercüme Büroları Ankara

Tercüme büroları Ankara, bulunduğumuz çağ içerisinde iletişimin güçlendiren ve hatta bazı konularda iletişimi sağlamakta olan kuruşlar olarak ön planda yer almaktadırlar. Tercüme bürolarının çalışma mantığı ise bir köprü görevi görerek tercümanları ve tercüme yaptırmak isteyenleri birbirine bağlamaktır. Tercüme yaptırmak isteyenlerin, tercümanlar ile aralarında sorun yaşamamaları adına önemli bir görevi üstlenmekte olan tercüme büroları, müşterilerden ne kadar zamanda belgelerin teslim edilmesi gerektiğini ve tercüme yapılırken dikkat edilmesi gereken yerler konusunda bilgi almaktadır.
Bu gibi detayları tercümana, tercüme büroları iletmektedir. Tercüme büroları Ankara, konusuna göre en uygun olan tercümana dokümanları ilettikten sonra tercümenin yapılma aşamasına kadar pasif olarak kalmaktadır. Tercüme esnasında her iki tarafın sorularını cevaplamakla mükellef olan, tercüme bürolarıdır.
Tercümanın işi bitirip tercümeyi, tercüme bürolarına ilettikten sonra tercüme bürolarının görevi tercümede kontrollerin yapılması adına editörlere iletmektir. Tercümenin kontrollerinin doğru bir şekilde yapılması oldukça önemli bir konudur. Bu aşama en az tercümenin yapılış aşaması kadar önemlidir. Zira tercüme bürolarının, müşterilerine olan titizliği oldukça ince bir detaydır. Bununla birlikte kontrollerden sonra tercümenin hatasız bir şekilde olması tercüme bürolarının itibarını yükseltmektedir.
Ankara tercüme bürolarının işi editör kontrol ve onay aşamalarından sonra da devam etmektedir. Editörün onayından geçmiş olan belgeleri eğer noter onayı gerekmiyorsa mail yolu veya müşterinin istediği yolla birlikte göndermektedir. Aynı zamanda tercüme için noter onayı gerekiyorsa, aynı şekilde kargo ile birlikte müşteriye yollamaktadırlar. Noter onayı gereken tercümelerde müşteriler ve tercüme büroları arasında bazen anlaşmazlıklar olabilmektedir. “Notere neden tercüme ücreti ödüyoruz?” sorusu en popüler olan sorudur. Müşteriler bilmelilerdir ki, notere ödenen ücret tercüme bürolarından ayrıdır. Tercüme büroları, sadece bir metni diğer dile aktarıp, kontrolleri yapmakla görevli olan kurumlardır. Noterin onayladığı belgeler için gerekmekte olan onay ücreti farklılık göstermektedir. Tercümenin konusuna, tercümenin sayfa sayısına ve tercümenin niteliğine göre fiyatlar değişmektedir.
Yeminli Tercüme Büroları Ankara
Tercüme büroları arasında en büyük öneme sahip olan bürolar, yeminli tercüme bürolarıdır. Yeminli tercüme büroları, bünyelerinde aktif olarak tercüme hizmeti vermekte olan tercümanların yabancı diline göre isimlendirilmektedirler. Örneğin; İspanyolca yeminli tercüman ile birlikte çalışan tercüme büroları Yeminli İspanyolca Tercüme Büroları olarak aktif olarak faaliyet gösterebilmektedirler.
Yeminli tercüme bürolarının en önemli özelliği ise resmi olan her türlü belge ve evrak konusunda tercümeleri yapabilme özelliğidir. Bununla birlikte tercümesi yapılan evrak ve belgeler uluslar arası bir geçerliliğe sahip olmaktadırlar.
Tercüme Büroların Çalışma Alanları Nelerdir?
Nüfus Kâğıdı Tercümeleri
Vergi Levhalarının Tercümeleri
Pasaport Tercümeleri
Raporların Tercümeleri
Sözleşmelerin Tercümeleri
Ticaret Sicil Gazetesi Tercümeleri
Resmi Evrakların Tercümeleri
Sabıka Kaydı Tercümeleri
Transkript Tercümeleri
Tutanak Tercümeleri
Diploma Tercümeleri
İmza Beyannamesi Tercümeleri
Noter Yeminli Tercüman İmza Sirküleri Çeviri
Mahkeme Kararlarının Tercümeleri
Vekâletname Tercümeleri ve daha bir çok farklı alanda tercüme büroları, çalıştıkları tercümanın özelliklerine göre tercüme yapabilmektedirler.

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 0 Ort: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın