İnsan Kaynakları
Ağustos 24, 2016
Tecüme Büroları
Ağustos 24, 2016

Tercümanlk Bürosu

Tercümanlk Bürosu

Profesyonel düzeyde sağlanan hizmetler ile özellikle resmi alanlarda zarar etmenin önüne geçilebilmekte ve ister bireysel anlamda hizmetler alınsın ister kurumsal anlamda en yüksek düzeylerde fayda sağlanarak ta farklı alanlarda kâr etmek çok pratik hale gelecektir. Tercümanlık bürosu hizmetleri ile farklı platformlarda konunun içeriği daha doğru anlaşılacağı için daha doğru adımlar atılabilecektir. Bu bürolarda hizmet veren tercümanlar yeminli olmakta ve yaptıkları çeviriler hakkında geriye dönük bağlayıcılıkları bulunmaktadır. Bu açıdan verilen çeviri hizmetlerinde her türlü duruma karşılık sorumluluk büro üzerinde olmakta ve müşterilere bu anlamda gönül rahatlığı ile hizmet alabilme imkânı verilmektedir.
Yurt dışı denince ilk akla gelen hizmetler ticari çeviriler başlığı altında olmakta ve sağlanan profesyonellik ile girişimci işletmelerin işleri çok önemli ölçüde pratik hale getirilmektedir. Firmalar arasın ikili ilişkilerde gerekli olan tüm belgelerle ilgili çeviri hizmetleri verilmekte bunun yanında sözlü-ardıl olarak ta eş zamanlı çeviriler yapılarak firmaların her alanda daha aktif olabilmesi sağlanmaktadır. İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Arapça gibi günümüz dillerinin yanında Osmanlıca, Farsça, İbranice gibi eski dönemlere ait dillerde de tercüme hizmetleri verilmektedir.
Yabancı dillerde hazırlanan kaynaklar diğer ülke insanları için karanlık bölge olmakta, alınan çeviri hizmetleri ile tüm bireyler için bilgiler aydınlanmış olmaktadır. Tercümanlık bürosu hizmetleri arasında diğer önemli başlıklardan biri olan teknik tercümeler, her statüden birey için gerekli hizmetlerdendir. Tse belgeleri, cihaz broşürleri tekstil makineleri, tıp ve medikal cihazlarının kullanma kılavuzları gibi dokümanların içerdikleri esas anlam itibari ile doğru bir şekilde çevirisi ile o alandaki kullanımlarda yüksek performans elde edilecektir. Çeviri, sadece kelimelerin sözlük anlamı karşılığı olmadığı için özellikle terimlerin çok fazla olduğu durumlarda o konu uzmanı tarafından yapılan tercümeler fayda sağlar özelliklerde olacaktır.
Medikal, simultane, Apostil, deşifre gibi başlıklar altında da verilen hizmetlerde müşterilerin yüzde yüz fayda görmesi sağlanmaktadır. özellikle yurt dışında kullanılacak belgelerin noter tasdikinin ardından yetkili makamlarca onanması belgenin geçerli olabilmesi adına çok önemli olacaktır. Noter de tasdik edilen belgeler genellikle iki nüsha halinde olmakta, altına imza atan tercümanın sorumluluğunda olan belgelerden bir tanesi noter de kalırken diğer kullanılmak üzere belge sahibine teslim edilmektedir.
Vize işlemlerinde, transkript tercümelerinde, diploma çevirilerinde, ticari sicil gazetelerinin anlamlandırılmasında tercümanlık bürosu yeminli çevirmenleri ile verilen hizmetlerde yüksek oranda sorunsuzluk sağlanacaktır. Ve alınan hizmetlerin kalitesi ile çeviri belgelerinin kullanıldığı alanlarda müşterilerin yüksek düzeylerde fayda sağlaması doğal bir sonuç olarak ortaya çıkabilecektir. Her alanda çeviri destekleri sunulmakta, verilen hizmetlerle bilinmeyen dildeki tüm belgeler kullanılabilir hale gelmektedir. Patent tercüme hizmetleri de sunulan farklı bir hizmet başlığı olmakta; tarifnamelerin, sertifikaların, farklı alanlardaki belgelerin kullanıldığı dilin tüm özellikleri taşır halde dilimize çevrilmesi ile kullanılan alanlarda bilinmezlikler ortadan kaldırılacaktır.

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 0 Ort: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın