blank
Erasmus Belgeleri Yeminli Tercüme
Ağustos 21, 2017
blank
İtalyanca Tercüme Ankara
Eylül 15, 2017

İspanyolca Tercüme Ankara

blank

Tercümanlık büroları yardımıyla çok daha güvenilir, kusursuz, kaliteli ve profesyonel bir düzende hazırlanan tercüme hizmetleri verilmektedir. Bu hizmet türlerinin yanında dillerde değişikliğe sahiptir. En çok talep gören İngilizcenin yanı sıra Almanca, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca tercüme Ankara başta olmak üzere birçok şehir için geçerli olmaktadır. Dünya’da en çok konuşulan üçüncü dil olarak İspanyolca önemli bir nüfusa sahiptir. Avrupa başta olmak üzere Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Afrika’da yaygındır. İspanya dışında Kolombiya, Ekvator, Meksika, Uruguay, Arjantin, Küba, Panama, Dominik Cumhuriyeti, Peru, Porto Riko, Bolivya, Venezuela, Honduras gibi ülkelerde konuşulmaktadır. Bu açıdan önemli bir coğrafyaya yaygın olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Tercüme işlemlerinde de bu durum belirleyici olmaktadır. En çok talep edilen dillerin arasına yer almaktadır. İspanyolca tercüme yapabilmek için belli şartlar bulunmaktadır. 4 yıllık İspanyolca Dili ve Edebiyatı bölümünü ya da İspanyolca öğretmenlik bölümünü bitirmesi gereklidir. Bunun dışında Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olup İspanyolca yabancı dil sertifikası alan kişilerde yapabilmektedir. Ancak tercümanlık bürolarında çalışan kişilerin kaliteli farkı bulunmaktadır. Bu sebeple tercih edilmeden önce iyi bir araştırma yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bilinmelidir ki tercüme işlemleri için sadece dil bilmek yeterli değildir. Aynı zamanda hangi alanda tercüme hizmeti verilmekte ise o alana dair detaylı bir bilgi birikim bulunmalıdır. Hukuki tercüme hizmeti verilmesi halinde iki ülke hukuku da gayet net bir şekilde bilinmelidir. Tercüme işlemleri birebir olmalıdır. Herhangi bir ifade hatasında çok ağır cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Bunun yanında İspanyolca çevirmen ile yeminli İspanyolca tercüman da farklı anlamlara gelmektedir. İspanyolca noter onaylı tercüme hizmetleri alınması gerekiyorsa mutlaka yeminli tercüman istenmelidir. Çünkü noter huzurunda yazılı veya sözlü olarak yemin etmiş kişiler, sadece bu hizmeti verebilmektedir. Aksi durumda noter tarafından belgelerin onaylanması söz konusu olmayacaktır. Özellikle konsolosluk gibi resmi işlemlerde bu durum geçerli olmaktadır. Özel tercüme işlerinde ise çevirmen son derece yeterli olacaktır. İspanyolca tercüme Ankara içinde bürokrasi temellidir. Resmi dairelerin çok olmasından dolayı yeminli İspanyolca tercüman bulmak çok daha kolay olabilmektedir. Ancak tercümanlık bürolarının sağladığı hızda önemlidir. Bazı durumlarda yetiştirilmemesi gibi durumlar ile karşılaşılması mümkün olmaktadır.

Tercümanlık bürolarının sağladığı hizmet türlerine göre fiyatlar değişmektedir. Tercüman seçimi, dil, kelime sayısı fiyatı etkileyen temel unsurlardır. Bunların yanı sıra hızlı olmasının istenmesi de fiyatı yükseltebilir. Yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercüme hizmetleri çok daha yüksek ücretlidir. Bunun yanında 1000 kelime üzerinden hesaplatıldığı gibi bazı yerlerde sayfa üzerinden de olabilmektedir. Birçok tercümanlık bürosunda kampanya ve indirim fırsatları da bulunmaktadır. İnternet sitelerinde duyurulan İspanyolca çeviri Ankara için geçerli kampanyalardan yararlanılabilir. Firmaların kurumsal iş birliği anlaşması yapması durumunda her türlü tercüme hizmeti çok daha makul fiyat üzerinden alınmaktadır.

İspanyolca çeviri fiyatları ise 30 TL ile 60 TL arasında değişmektedir. İngilizce ile kıyaslandığında biraz pahalı olmasının belirli nedenleri vardır. Zira, İspanyolca tercüme yapacak tercüman sayısı ülkemizde gayet azdır ve her tercüman her alanda çeviri yapamamaktadır. Bu nedenle İspanyolca tercüme ücretleri Ankara ve İstanbul gibi illerde bu fiyatlara yapılmaktadır. 

İspanyolca tercüme türleri de şu şekildedir: 

İspanyolca yeminli tercüme, İspanyolca tasdikli onaylı tercüme, İspanyolca simultane tercüme, İspanyolca ardıl tercüme, İspanyolca hukuki tercüme, İspanyolca akademik tercüme, İspanyolca teknik tercüme, İspanyolca pasaport tercümesi, İspanyolca diploma tercüme, İspanyolca yeminli tercüman. 

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 0 Ort: 0]

2 Comments

 1. mehdi tanrıkulu dedi ki:

  Merhaba, iyi çalışmalar diliyorum. ispanyolca tercüman ihtiyacı olduğunda sizi arayabilirmiyim?

  • Yeminli Tercuman dedi ki:

   Merhabalar,
   Tabiki efendim, yazılı ve sözlü tercüman ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın