Filipinlerden Bakıcı Getirme İşlemleri

blank
Pasaport Tercüme
Aralık 12, 2016
blank
2020 Yılı Noterlik Ücret Tarifesi
Ocak 4, 2017

Filipinlerden Bakıcı Getirme İşlemleri

blank

Ülkemizde hem anne hem babanın çalışıyor olması doğan bebeklere kimin bakacağı sorusunu ortaya atmaktadır. Çocuk da yaparım kariyer de diyen anneler bebeklerini kucaklarına aldıktan kısa süre sonra tekrar işlerinin başına dönmek zorunda kalır. Filipinler’ den bakıcı getirme işlemleri bu tür durumlar için annelere büyük çözümler sunar. Bazı aileler ikiz ya da üçüz bebeklerini kucaklarına aldıklarında bakıcıya ihtiyaç duyarlar.

Bazı aileler de kardeş sayısı arttıkça bir yardımcıya ihtiyaç duyulur. Bazen de sadece ana dili İngilizce olan yardımcılar tercih edilir. Filipinliler, pek çok gelişmiş ülkede ailelerin özellikle tercih ettiği çalışanlardır. Bakıcı, dadı, yardımcı veya ev hizmetlisi olarak çalışan Filipinliler, aldıkları kültür gereği çalışkan, düşünceli, anlayışlı, sabırlı, hoşgörülü ve bağlanma duygusu yüksek kişilerdir.

Filipinler’ den bakıcı getirme işlemleri aracı firmalar tarafından organize edilmektedir. Filipinlilerin ikinci resmi dili İngilizcedir. Özellikle bebek ve çocuklarla çok iyi anlaşabilen Filipinliler, disiplini elden bırakmadan çocuklar üzerindeki gerekli otoriteyi kurma konusunda başarılıdır. Modern dünya görüşleri ile çocuklara kitap okumak, oyun oynamak ve oynatmak, sosyal faaliyetlerde bulunmaktan büyük keyif alırlar. Filipinliler az konuşur, saygılı ve pratik zekâlı kişilerdir. Kendi öz bakımları ile yakından ilgilenen Filipinliler temiz ve titiz bir yapıya sahiptir.

blank

Mutfak kültürü açısından da zengin Filipinliler yemek yapmak ve değişik sunumlar hazırlamak konusunda misafirlerini şaşırtacak derecede başarılıdır. Özellikle çocuk emanet edecek kişilerde aranan ilk özellik olan güvenilirlik ve insan sevgisi Filipinliler’de yeterince gelişmiştir. Minyon yapılı, heyecanlı ve aktif kişilikleri onları sürekli çalışan ve hiç yorulmayan bireylere çevirir. Ülkedeki eğitim düzeyinin yüksekliği insanların kişiliklerine de olumlu etki sağlamıştır.

Filipinler’ den bakıcı getirme işlemleri tamamlanan adaylar Türk aileler ile tanıştırılır. Filipinli bakıcıların en çok bulundukları ülkeler arasında Kıbrıs, Singapur, Almanya, Rusya, Avustralya, Norveç, İsviçre, Fransa ve Türkiye bulunmaktadır. Türkiye’de ikamet eden Filipinli bakıcılarla, Filipin’den getirilecek bakıcılar, ücret açısından farklılık göstermektedir. Bu iş için özel olarak getirtilmek istenen adaylara ödenecek ücret daha düşük seviyelerdedir.

Oysa ülkemize gelmiş, düzenini kurmuş, ortama alışmış ve önceki ailelerini referans gösterebilecek adayların maaş beklentisi daha yüksektir. Aracı firmaların verdikleri hizmetler farklılıklar göstermekle birlikte içerik olarak hemen hemen aynıdır. Talep durumunda belirlenen kriterlere uygun en az 3 farklı aday aileye önerilir. Filipinler’deki resmi çalışma büroları ile iletişim ve koordinasyon sağlanır. Filipinler’deki Türk Başkonsolosluğuna çalışma izni için başvuru ve takibi yapılır. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına gerekli evraklar teslim edilir.

Adayın Filipinler ve Türk hastanelerinden alınmış sağlık raporları takip edilir. Savcılıktan sabıka kayıtları alınır. Oryantasyon eğitimine tabi tutulur. En az iki yıllık kontrat yapılır. Kontratta çalışanın ve işverenin hakları karşılıklı olarak koruma altına alınır. Belirlenen adaylarla telekonferans sistemi ile görüşme ayarlanır. Filipinli bir çalışana ihtiyacınız varsa bu hizmeti veren aracı kurumlarla hemen iletişime geçebilirsiniz. 

Metropol Tercüme olarak Filipinler’den bakıcı getirme işlemlerinizde ihtiyacınız olan noter onaylı tercüme, sözlü tercüme ve yeminli tercüme gibi her türlü tercüme işlemlerinizde hizmetinizdeyiz.

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 2 Ort: 3.5]

2 Comments

 1. Burhan dedi ki:

  Filipinli tanıdığım bir bakıcı var pasaportu var onu buraya nasıl getire bilirim

 2. Kazım Göker dedi ki:

  Merhabalar.

  Filipinlerde tanıdığım bir bakıcı var. İstanbul a getirmek için neler gerekiyor , ne kadar sürer işlemler ve ne kadar ücrete mal olur.

  Bilgi verirseniz çok sevinirim.

  Saygılarımla

  Kazım Göker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın