blank
Arapça Tercüme
Ağustos 25, 2016
Rusça Tercüme
Ağustos 25, 2016

Çince Tercüme

Çince Tercüme

Ülkemizin Çin ile giderek artan ticari ve bireysel ilişkileriyle birlikte, 2 ülke arasında kurulan sıkı bağları güçlendirmek adına Çince Tercüme ihtiyacı oluşuyor. Ülkemiz ile Çin arasındaki ticari ilişkileri göz önünde bulundurduğumuzda en çok Çince tercüman ihtiyacı; makine (montaj, eğitim, kurulum vb.), fuar, toplantı ve lansmanlarda ortaya çıkıyor. Hem Türkiye’deki firmalar Çin’deki firmaları ziyaret ederken hem de Çinli firmalar ülkemizdeki firmaları ziyaret ederken Çince tercüman konusu atlanmaması gereken bir nokta haline geliyor. Bununla birlikte Çincenin dünyanın en zor dilleri arasında yer almasıyla birlikte bu dilde tercüme yapan kişilerde uzmanlık düzeyinde bilgi gerektiriyor. Firmalar veya devlet kurumları arasında tercüme yapabilecek düzeyde dil bilen tercümanlar için elbette bu yeterli olmuyor. Çince çeviri yapılacak alan konusunda da (örn. makine) Çince tercümanlar uzmanlık niteliğine sahip olmalıdır.
Çince Tercüme için Tercüman Seçimi
Çince tercümana ihtiyacınız var fakat bu seçimi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu noktaları kesinlikle not etmelisiniz.
Çinceyi akıcı bir şekilde konuşmalı
İyi bir tercüman diplomasından ziyade daha çok referansları ve Çince tercüme bilgi düzeyiyle tercümeleri gerçekleştirmelidir. Bununla birlikte Çince gibi birbirinden farklı alt dallara ayrılmış olan bir dil konusunda uzun yıllardan beri tecrübeye sahip veya Çin’de yaşamış tercümanlarla iş yapmanız hem sizin hem de firmanız adına yararlı olacaktır. Akıcı bir şekilde Çince konuşan ve şivesi düzgün olan bir Çince tercüman çok önemlidir.
Güvenilir oluşu
Tercümanlık hizmetini özellikle firmanız adına alacak veya bireysel özel bir konu hakkında yaptıracaksınız kesinlikle tercümanın daha önce iş yaptığı birey veya kurumlardan referans bilgisi alın. Bazı tercümanlar aldıkları işi daha yüksek bir fiyat teklifi aldıklarında sizi yarı yolda bırakabilmektedirler. Bu gibi sorunların önüne geçmek için noter huzurunda yemin etmiş ve noter zaptına sahip tercümanları tercih edebilirsiniz.
Tercüme Fiyatı
Unutmayın; alanında uzman, bilgili ve Çince’yi anadili seviyesinde konuşan bir tercüman size çok ucuz bir fiyat asla vermez. Bunu göz önüne alarak itibarınızı korumak istiyorsanız asla ucuz fiyatlara yaklaşmayın. Bu itibar, hem firmalar için hem de bireysel tercüme yaptıracaklar için geçerlidir.

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 1 Ort: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın