Çince Tercüme Konusunda Uzman Kadro

blank
Çankaya Profesyonel Tercüme Hizmetleri
Eylül 26, 2016
blank
Kurumsal Çankaya Tercüme Bürosu
Kasım 21, 2016

Çince Tercüme Konusunda Uzman Kadro

blank

Bundan yıllar önce Çin’in coğrafi konumunun ülkemize uzak olması, Çin’in dünya ticaretinde küçük bir paya sahip olması ve Çin vatandaşlarının ülkemize ziyaretlerinin nadir olması gibi sebeplerden Çince pek üstüne düşülmeyen önemsiz görülen bir dildi. Fakat değişen ticari koşullar, ulaşımın ucuz ve kolay hale gelmesi, yurtdışı piyasaların hareketlenmesi amacıyla ihracat ve ithalat işlemlerinin kolaylaştırılması gibi değişikliklerden sonra Çin, dünya pazarında ciddi bir yer edinmiştir. Öncelikle İş çevresinde Çince bilen personel arayışları başlamış, bu ihtiyaçlar Çin’de yaşayan Türkler yoluyla giderilmeye çalışılmıştır. 2000’li yıllarda yatırımcıların Çin fırsatlarını fark etmesi ve bu yönde çalışmalar yapmasıyla birlikte eğitim kurumları da Çince üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır. Böylelikle günümüzde Çince tercüme yapan birçok uzman personel yetişmiştir. Tercümanlar, gelişen ticari ve sosyal hayat paralelinde ekonomi, hukuk, sağlık, emlak, gıda

gibi alanlarda uzmanlaşarak kalitenin artmasını sağlamışlardır.

Çin, günümüzde ihracat hacminde dünya sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. İşlenmiş ya da yarı işlenmiş mamul pazarı oldukça gelişmiş olduğundan tüm dünyada tercih edilen bir ülke pazarı durumuna gelmiştir. Türkiye hem Çin’den doğrudan ürün ithal etmekte hem de transit ticaret yolu olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple Çin dili için tercüme hizmetleri son dönemde yoğun talep görmektedir. Farklı sektörlerden küçük işletmeler, Çin pazarına yönelmek istediğinde dil engeliyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Gelişimin ilk yıllarında tercüman ihtiyacı karşılanamadıysa da, tercüme büroları verdikleri hizmetin kalitesini yükselterek, seri bir çalışma disiplinine kavuştuklarında, birçok firmaya tercüme hizmeti verebilir duruma gelmişlerdir. Şirketlerin istihdam ettikleri Çince bilen personellerin yerine, tercüme bürolarından çeviri hizmeti almaya başladılar. Böylelikle Çince tercüme yapan personeller bürolarına gelen farklı işletme ve farklı sektör talepleri sayesinde tecrübe edinerek uzmanlaşmışlardır. Ticaret hacmini arttıran Çin, kişi başına düşen gelir seviyesini yükseltmiş dolayısıyla hayat standartlarını yükseltmiştir. Geliri artan Çin vatandaşı dünyanın çeşitli yerlerinde turizm gezilerine katılmaya başlamıştır. Ülkemizin turizm potansiyeli düşünüldüğünde bu dağılımın önemli payını ülkemizde görmemiz mümkündür. Çin ‘in bazı şehirleri ile kardeş şehir olmamız ile birlikte seyahat acentelerinin birbiriyle iletişimleri artmış ve turist kafileleri ülkemize gelmeye başlamıştır. Çin vatandaşlarının ülkemize akın etmesiyle turistik bölgelerde Çince bilen tercümanlara ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Gayrimenkul ve menkul mal alımı yapmak isteyen Çin vatandaşları, resmi evraklar için tercüman ihtiyacı duymakta, yine bu ihtiyaç Çince bilen tercümanlar tarafından karşılanmaktadır.

Dünya üzerinde Çince en çok konuşulan dildir. Bunun ilk kanıtı Çin’in nüfusudur. Dünya nüfusunun yaklaşık üçte birini barındıran Çin, hem ticari antlaşmalarda hem turistik gezilerde çokça karşımıza çıkmaktadır. Bu açıdan baktığımızda Çince Tercüme büyük önem arz etmektedir. Çince eğitimine gelecek yıllarda daha çok önem verilmesiyle bu hizmetin kalitesi daha da artacak ve uygun fiyatlarla bu hizmeti alabileceksiniz.

 

Bize oy verin 🙂
[Uzman Tercüme: 1 Ort: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın